11:25 ق.ظ
78
همایش شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای استان

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه در همایش شهرداران و شوراهای اسلامی شهر های استان:

اجرای مدیریت واحد شهری، توسعه خدمات رسانی به شهروندان را به دنبال دارد.

نائب رئیس شورای شهر مامونیه گفت : اجرای مدیریت واحد شهری در شهرهای استان یکی از مهمترین راهکارهای توسعه خدمات رسانی مطلوب به شهروندان است.

سعادتی در همایش مشترک شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان که با حضور استاندار، نماینده ولی­فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و معاونان استانداری مرکزی برگزار گردید، با اشاره به ضرورت اجرای قانون مدیریت واحد و یکپارچه شهری گفت : تصمیمات جدا از هم و گاه متناقص دستگاه­ها و شرکت­های خدمات­رسان در شهرها، موجب بروز مشکلات بصری و ذهنی و نیز اختلال در خدمات رسانی مطلوب به شهروندان شده­است.

وی افزود: تصمیمات شرکت­های خدمات­رسان بعضا به دلیل منافع سازمانی در تضاد با یکدیگر قرار می­گیرد که همین امر موجب وارد آمدن خسارت­های مادی و معنوی به شهروندان و ساکنان شهرها شده و میزان رضایتمندی آنان را کاهش می­دهد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه ادامه داد: اگر مدیریت یکپارچه و واحد شهری در زیرمجموعه مدیریت شهر شکل بگیرد به بسیاری از این نابسامانی­ها و ناهنجاری­های موجود پایان داده می­شود. وی تاکید کرد مردم از منتخبانشان در شورای اسلامی شهرها توقع دارند که به همه امور شهر رسیدگی کنند اما متاسفانه شوراها از قدرت اجرایی برخوردار نیستند و برخی سازمان ها نیز تعامل مناسبی با شوراها ندارند همین امر، خدمات رسانی مطلوب به شهروندان را تحت الشعاع قرار می­دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش توسعه درون­زا در شهرها را از مهمترین عوامل حل مسائل موجود و توسعه همه­جانبه شهرها عنوان کرد و گفت : جذب سرمایه گذاران و فراهم آوردن بسترلازم برای سرمایه­گذاری و ایجاد منابع جدید درآمدی و برخوردار شدن شهرها از درآمد­های پایدار، الزام مدیریت شهری در شرایط کنونی است.

وی ادامه داد: تحقق این امر در گرو توسعه همکاری­های بین بخشی و تلاش مسئولان استان برای همگرایی بیشتر و هم­افزایی نیروهای استان در بخش­های مختلف است.

سعادتی خاطرنشان کرد: شوراها تنها شورای شهرداری نیستند و باید بتوانند بر همه امور شهر نظارت داشته و با همکاری مسئولین بخش­های مختلف به نیازهای متنوع ساکنان شهر پاسخ داده و مطالبات قانونی شهروندان را برآورده سازند.

وی با تاکید بر این امر که دومین فیزیولوژیک، نیازهای آموزشی است، گفت: آموزش باید در همه سطوح و تمامی مراحل جدی گرفته شود تا از بروز اشتباهات و خطاهای انسانی کاسته شود.

وی پیشنهاد داد دوره­های آموزشی تخصص برای اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها برگزار و نسبت به توانمندسازی علمی و مدیریتی شوراها اقدام لازم انجام پذیرد.

وی اشاره به لزوم برقراری تعاملات گسترده بین مدیران شهری و شوراهای اسلامی شهرهای مختلف کشور افزود: برگزاری نشست­های مشورتی و هم اندیشی شوراها و بهره گیری از تجارب موفق مدیران شهری در نقاط مختلف کشور می­تواند بر توفیق عملکرد شوراها تاثیرات بسیار سازنده­ای داشته باشد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه، اجرای طرح­های تفصیلی در شهرها را مورد تاکید قرارداد و گفت : عدم اجرای مصوبات کمیسیون ماده 77 از سوی ادارات و سازمان­های دولتی یکی از چالش­های پیش روی شهرداری­ها و شوراهاست که پیگیری و اجرای آن از مجاری حقوقی و قضایی، وقت و انرژی بسیاری را تلف می­کند.

وی با تاکید بر ضرورت مشارکت شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در تعریف و تهیه طرح­های تفصیلی در شهرها گفت : طرح­های تفصیلی باید به گونه­ای طراحی و تهیه شوند که درآمد­های ناشی از اجرای آن­ها، هزینه­های اجرای طرح را تامین نماید.

وی همچنین خواستار تعامل بیشتر مسئولان ارشد استان با شوراها و شهرداری­های مختلف و توجه بیشتر جهت حل مشکلات مردم در این شهرها شد.
برچسب ها: همایش شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای استان، همایش استان مرکزی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه، شورای اسلامی شهر مامونیه،